
- МБ: 07290080
- Рег. Бр.: 6196000269
- Шиф. дел.: 3811
- ПИБ: СР101072025
- ЈБКЈС: 81376
- office@kjpzlatibor.rs
- Беле Воде 87, 31315 Златибор
У широк обим послова КЈП „Златибор“ Чајетина од јуна месеца прибраја и асфалтирање које доприноси ефикаснијем и квалитетнијем извођењу радова на обнови и изградњи локалне путне инфраструктуре.
КЈП „Златибор“ Чајетина асфалтирало је највећи паркинг простора на Златибору – од хотела „Олимп“, према Туристичко-рекреативном комплексу Златибор. Од почетка рада на асфалтирању, предузеће је до сада уградило око 3.000 тона асфалта на пословима везеним за „крпљење“ ударних рупа на локалним и сеоским путевима, као и на изградњи четири паркиралишта у Чајетини и два на Златибору.
– Конкретно, овај паркинг простор који смо радили је површине око 7.000 квадратних метара, и на њему још није дефинисан тачан број паркинг места јер се на њему уз путничка возила планира и паркирање туристичких аутобуса који долазе на Златибор – рекао је Срђан Пантовић, директор КЈП „Златибор“ Чајетина. – У овој години приоритет нам је био да обезбедимо што више паркинг места на Златибору и у Чајетини, а од следеће године се надам да ћемо, уз куповину још неке механизације, почети да асфалтирамо путеве и по сеоским месним заједницама.
Предузеће за сада располаже са четири ваљка, термоконтејнером, финишером, секачицом, и довољним бројем камиона за транспорт асфалта. До следеће сезоне у плану је да се набави асфалтна база, како би несметано могли да се обављају и већи послове, али и послови за трећа лица и они ван граница наше Општине.
– До краја ове године очекујемо куповину још два велика камиона „четвороoсовинца“ који ће нам бити веома корисни за транспорт асфалта, јер имају велику носивост. Са набавком та два камиона бићемо потпуно спремни за обављање тих радова. Имамо стручне и вредне раднике на свим пословима и мислим да можемо у потпуности да парирамо свим предузећима који се као и ми баве нискоградњом.
Планови рада овог предузећа до краја ове године односе се на мање захтевне послове на територији општине Чајетина, а КЈП „Златибор“ је до 20. новембра спровело и испитивање задовољства корисника комуналних услуга како би грађани изнели своје мишљење о квалитету пружених услуга.
– Имамо мањи број улица у Чајетини које би требало да асфалтирамо до краја сезоне, а ово лепо време нам иде у прилог да завршимо све планове до почетка зиме. Презадовољан сам радовима како на овом паркингу, тако и на свим осталим радовима који су добро прихваћени од грађана, и нема никаквих рекламација. Залажемо се за висок квалитет на којем инсистирамо и код руководилаца, и код радника, јер важно је водити рачуна и о томе.
Од 15. новембра са радом је почела и Зимска служба, која као и претходних година спремно дочекује снежне падавине, и зимску туристичку сезону на Златибору. Набављене су довољне количине соли и ризле, а на одржавању проходности локалнe путне мреже ангажовано је 35 возила КЈП „Златибор“. С обзиром да План зимског одржавања поред досадашњих, обухвата и нове путне праваце, ове сезоне подршку ће дати ЈКП „Водовод Златибор“ и „Златиборски Еко Аграр“.